حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بهترین نوع و مفیدترین آجیل

به گفته درمانگران طب سنتی، مغز فندق به این دلیل که نشاسته کمی دارد بهترین نوع آجیل برای افراد مبتلا به دیابت است. این دانه روغنی به‌دلیل داشتن فسفر موجب تقویت مغز شده و عملکرد آن را به وی‍ژه برای دانش‌آموزان و دانشجویان بالا می‌برد، در صورتی که فردی به افت فشار خون مبتلا باشد، می‌تواند با خوردن ۱۰ عدد مغز فندق برای بهبود وضعیت خود اقدام کند. در برخی متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که ترکیب فندق بوداده با انیسون می‌تواند به‌عنوان بهترین دارو برای درمان سوزش ادرار و افزایش میزان باروری در مردان مورد استفاده قرار گیرد.

سالم ترین آجیل ها:

لیست زیر شش نوع آجیل را به ترتیب محتوای پروتئینی و مزایای غذایی دیگر مورد بحث قرار می ‌دهد. میزان مواد مغذی در هر لیست برای ۱۰۰ گرم آجیل خام است.

بادام زمینی

خوردن بادام‌ زمینی روشی عالی برای افرادی است که می خواهند میزان پروتئین در رژیم غذایی خود را افزایش دهند. بادام‌ زمینی‌ به طور گسترده در دسترس بوده و برخی مواد مغذی ضروری را فراهم می ‌کند.

اگرچه بادام ‌زمینی به لحاظ فنی جزئی از حبوبات است، به این معنی که آن‌ ها به گروهی از مواد غذایی از یک خانواده خاص تعلق دارند، این در حالیست که بیشتر مردم آن را یک آجیل می ‌دانند.

بادام ‌زمینی‌ ها شامل طیف وسیعی از پلی فنول ها، آنتی ‌اکسیدان‌ ها، فلاونوئیدها و آمینو اسیدها هستند. تحقیقات نشان داده ‌اند که همه این مولفه‌ ها برای سلامتی انسان مفید هستند.

ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
زنجان -خیابان امیری
00002166789343
Telegram Instagram
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X